Apie mane

Algimantas Butnorius

Apie mane geriausiai papasakoja mano gyvenimo istorija. Algimantas Butnorius gimęs 1960 metų lapkričio 9 dieną.

 

Į muzikos pasaulį atklydo jau vaikystėje. Mėgo dainuoti, nuo ankstyvos paauglystės pramoko pritart sau gitara, be to dvejus metus mokėsi Šiaulių vaikų muzikos mokykloje, trombono klasėje. Baigęs vidurinę,buvo pašauktas į kariuomernę, du metus tarnavo Leningrade(dabartinis Sankt Peterburgas), grojo kariniame pučiamųjų orkestre, trombonu. Grįžęs iš kariuomenės, įstojo ir neakivaizdžiai baigė Vilniaus Juozo Tallat- Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą. Šiauliuose grodavo šokių vakaruose, kaip ir daugeliui muzikantų teko nemažai pagrot ir vestuvėse.

 

Nuo 1985 iki 2011 metų grojo Šiaulių Profesionaliame Pučiamųjų Orkestre trombonu.

 

Nuo 1998 metų šiauliečiai Šiaulių kavinėse ir klubuose išgirdo Algimanto Butnoriaus dainuojamas dainas. 2000 metais jo atliekamos dainos suskambo ir Lietuvos radijo stotyse. Labiausiai Algimantas išpopuliarėjo, kai drauge su grupės „Vairas“ muzikantais Edmondu Čivinsku ir Rolandu Janušu atliko dainą „Esmeralda“. Su šia daina labai sėkmingai pasirodė LNK Romansų Vakare. Kad Lietuvos žmonės išgirstų pamėgtą dainą ir pamatytų gyvus jos atlikėjus, Algimantas Butnorius su muzikantais Sigitu Orūnu ir Laimonu Vaišvila ir drauge su grupe ‘Vairas“ surengė koncertinį turą per Lietuvą. Iki šiol Lietuvos radijo stotyse vis dar skamba „Esmeralda“, o per TV vis dar parodomas Remigijaus Ruokio sukurtas „Esmeraldos“ vaizdo klipas.

 

2002 metais pasirodė prmasis Muzikinės Partijos išleistas Algimanto albumas „Esmeralda“, o 2005 metais pasirodė ir antrasis Algimanto Butnoriaus albumas „Tyla“.

 

Savo atliekamoms dainoms muziką Butnorius kuria pats, taip pat naudoja perdibtas lietuviškai populiarias pasaulio kompozitorių sukurtas dainas. Tekstus Algimanto atliekamoms dainoms kūrė Audra Domarkaitė, Birutė Petrėnienė, daugumą tekstų parašė poetas Marjius Budraitis. Šiandien Algimantas Butnorius sėkmingai sukasi pramogų pasaulyje,dalyvauja įvairiuose muzikiniuose prjektuose ir renginiuose su įvairiais muzikantais, jo atliekamos dainos skamba Lietuvos radijo stotyse, ne viena jų buvo pakliuvusi į „Lietaus“ Radijo populiariausių dainų dvidešimtuką. Sudalyvauja retkarčiais Algimantas įvairiose Lietuvos televizijų laidose.

 

Dvejus metus iš eilės (2007m. ir 2008m.)Algimantas Butnorius drauge su zinomu Lietuvos komiku Raimondu Šilansku surengė koncertinius turus JAV,kur buvo labai šiltai priimtas Amerikos lietuvių. 2010m. konkurse „Daina Lietuvai“ Algimanto Butnoriaus atlikta daina „Lietuva“ laimėjo antrą vietą. Remigijus Ruokis yra sukūręs video klipą (rasite galerijoj) .

 

2010m. Algimantas drauge su grupe „Vairas“ paruošė bendrą projektą,kurį parodė Šiauliečiams savo jubiliejiniame koncerte, renginį nufilmavo LTV.

 

Dabar Algimantas koncertuoja drauge su Evaldu Daujotu (grupė „Crazy crow“),su Elena Šeriene (grupė „Sun city beat“),bei kitais Šiaulių muzikantais.

 

Turi Algimantas paruošęs ir akustiškai atliekamą progrą (akustinė gitara ir vokalas) .Joje dainuoja savo kūrybos, bei kitų autorių dainas. 2014 Algimantas paruošė akustinę programą drauge su dar vienu žinomu Šiaulių muzikantu Sigitu Kiviliu.